Brand: HES
No reviews yet Write a Review
SKU:
1006-12/24D-630
Weight:
1.00 LBS
Brand:
HES
Brand: HES
No reviews yet Write a Review
SKU:
1006-12/24D-630
Description
Electric Strike Body; Locking State: Fail Secure (Power to Unlock); 3000 lb. Pull Strength; Selectable 12/24 VDC; 12/24 VDC; 0.45 A at 12 V, 0.25 A at 24 V Current; 3/4 in. Throw Max Latch Length; Satin Stainless Steel